Jak w przypadku wielu innowacyjnych produktów na rynku, tak i wokół GR-7 Professional zaczęły tworzyć się mity. Zebraliśmy więc najczęstsze pytania naszych klientów, a także specjalistów z zakładów fryzjerskich i gabinetów trychologicznych – w krótkim zestawieniu postaramy się rozwiać wątpliwości dotyczące tego preparatu oraz udowodnić, dlaczego naszym zdaniem to najlepszy sposób na siwe włosy.

 

Jak zatuszować siwe włosy? Czy GR-7 Professional działa natychmiastowo, jak farba?

 

Płyn na siwe włosy GR-7 Professional mylony jest czasami z farbami do włosów, które to dominują na rynku jako polecane na siwienie włosów. W praktyce jednak oba rodzaje produktów działają na zupełnie inne strefy: GR-7 Professional to preparat na siwe włosy, ALE oddziałujący na skórę głowy i aktywnie ją odżywiający. Środki koloryzujące posiadają zaś pigmenty, które barwią powierzchnię włosa, więc to sposób jak zamaskować siwe włosy, a nie jak odwrócić siwienie, co gwarantuje jedynie GR-7 Professional.

 

Produkt ten nie działa natychmiastowo, ponieważ nie posiada w składzie pigmentów, które pokolorują włosy. Celem GR-7 Professional jest odżywienie skóry głowy, stymulacja produkcji melaniny, a w efekcie zatrzymanie siwienia i powrót do naturalnego koloru włosów. Proces ten ma podłoże biologiczne, a zatem trwa nawet do miesiąca.

 

 

Myjąc głowę, spowalniam kurację GR-7 Professional, czy to prawda?

 

Tak, w pierwszej fazie stosowania, płyn na siwe włosy musi powoli wchłaniać się poprzez skórę głowy. Mycie i suszenie głowy zbyt często będzie spowalniało ten proces. Dlatego zwłaszcza w pierwszej fazie, czyli na etapie przywracania, siwe włosy powinny być myte możliwie najrzadziej – to jedna z wad tej kuracji, nie jest jednak nie do przeskoczenia, biorąc pod uwagę potencjalne korzyści.

 

Bez obaw, po pierwszej fazie, która trwa średnio do 21 dni, a maksymalnie do miesiąca, preparat na siwe włosy GR-7 Professional musi być nakładany już ze zdecydowanie mniejszą częstotliwością, około 1-2 raz w tygodniu. Wówczas myjemy głowę tyle razy, ile potrzebujemy. Za radą producenta, warto jednak nakładać płyn na siwe włosy wieczorem, aby wchłanianie się trwało co najmniej około 8 godzin przed kolejnym umyciem głowy.

 

GR-7 Professional to produkt na siwe włosy u mężczyzn…

 

To kolejny mit. Za sprawą niektórych materiałów w sieci, nasi klienci mylnie postrzegają preparat na siwe włosy jako produkt dedykowany mężczyznom. W praktyce włosy mężczyzn i kobiet są przecież takie same i dokładnie te same mechanizmy biologiczne wpływają na siwienie włosów.

 

Nie można jednak łączyć stosowania płynu na siwe włosy GR-7 Professional z koloryzowaniem, a rozpoczęcie kuracji u kobiet z pofarbowanymi siwymi włosami zaleca się w momencie uzyskania około 2 centymetrowych odrostów. Efektywność kuracji będzie porównywalna i płeć nie ma tutaj żadnego znaczenia.

 

Zobacz również inne artykuły:

Siwe włosy u mężczyzn - skuteczna metoda zwalczania
Sposób na siwe włosy. Preparat GR-7 przywróci naturalny kolor
Szampon koloryzujący na siwe włosy - czy jest skuteczny?
Jaki kolor na siwe włosy? Nie farbuj! Przywróć naturalny kolor włosów
Jak zamaskować i zatuszować siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy? Sprawdź skuteczny płyn GR-7
Siwe włosy w młodym wieku - co robić? Preparat GR-7!
Siwe włosy co robić? Pytania i odpowiedzi.
Jak powstrzymac postepujące siwienie włosów?
Siwe włosy w młodym wieku? Problem, na który jest rozwiązanie
Zastanawiasz się, dlaczego Twoje włosy siwieją?
Siwienie włosów – problem, który da się rozwiązać w naturalny sposób!
Czy siwe włosy w młodym wieku to wyrok?
Preparat na siwe włosy GR-7. Obalamy niektóre mity!
Sposób na siwe włosy? Podpowiadamy kilka sprawdzonych metod
Co na siwe włosy? Koloryzacja, peruka? Mamy coś lepszego!
Co jest dobre na siwe włosy? Przeważają naturalne sposoby