Jak w przypadku wielu innowacyjnych produktów na rynku, tak i wokół GR-7 Professional zaczęły tworzyć się mity. Zebraliśmy więc najczęstsze pytania naszych klientów, a także specjalistów z zakładów fryzjerskich i gabinetów trychologicznych – w krótkim zestawieniu postaramy się rozwiać wątpliwości dotyczące tego preparatu oraz udowodnić, dlaczego naszym zdaniem to najlepszy sposób na siwe włosy.

 

Jak zatuszować siwe włosy? Czy GR-7 Professional działa natychmiastowo, jak farba?

 

Płyn na siwe włosy GR-7 Professional mylony jest czasami z farbami do włosów, które to dominują na rynku jako polecane na siwienie włosów. W praktyce jednak oba rodzaje produktów działają na zupełnie inne strefy: GR-7 Professional to preparat na siwe włosy, ALE oddziałujący na skórę głowy i aktywnie ją odżywiający. Środki koloryzujące posiadają zaś pigmenty, które barwią powierzchnię włosa, więc to sposób jak zamaskować siwe włosy, a nie jak odwrócić siwienie, co gwarantuje jedynie GR-7 Professional.

 

Produkt ten nie działa natychmiastowo, ponieważ nie posiada w składzie pigmentów, które pokolorują włosy. Celem GR-7 Professional jest odżywienie skóry głowy, stymulacja produkcji melaniny, a w efekcie zatrzymanie siwienia i powrót do naturalnego koloru włosów. Proces ten ma podłoże biologiczne, a zatem trwa nawet do miesiąca.

 

 

Myjąc głowę, spowalniam kurację GR-7 Professional, czy to prawda?

 

Tak, w pierwszej fazie stosowania, płyn na siwe włosy musi powoli wchłaniać się poprzez skórę głowy. Mycie i suszenie głowy zbyt często będzie spowalniało ten proces. Dlatego zwłaszcza w pierwszej fazie, czyli na etapie przywracania, siwe włosy powinny być myte możliwie najrzadziej – to jedna z wad tej kuracji, nie jest jednak nie do przeskoczenia, biorąc pod uwagę potencjalne korzyści.

 

Bez obaw, po pierwszej fazie, która trwa średnio do 21 dni, a maksymalnie do miesiąca, preparat na siwe włosy GR-7 Professional musi być nakładany już ze zdecydowanie mniejszą częstotliwością, około 1-2 raz w tygodniu. Wówczas myjemy głowę tyle razy, ile potrzebujemy. Za radą producenta, warto jednak nakładać płyn na siwe włosy wieczorem, aby wchłanianie się trwało co najmniej około 8 godzin przed kolejnym umyciem głowy.

 

GR-7 Professional to produkt na siwe włosy u mężczyzn…

 

To kolejny mit. Za sprawą niektórych materiałów w sieci, nasi klienci mylnie postrzegają preparat na siwe włosy jako produkt dedykowany mężczyznom. W praktyce włosy mężczyzn i kobiet są przecież takie same i dokładnie te same mechanizmy biologiczne wpływają na siwienie włosów.

 

Nie można jednak łączyć stosowania płynu na siwe włosy GR-7 Professional z koloryzowaniem, a rozpoczęcie kuracji u kobiet z pofarbowanymi siwymi włosami zaleca się w momencie uzyskania około 2 centymetrowych odrostów. Efektywność kuracji będzie porównywalna i płeć nie ma tutaj żadnego znaczenia.

 

Zobacz również inne artykuły:

Siwe włosy u mężczyzn - skuteczna metoda zwalczania
Sposób na siwe włosy. Preparat GR-7 przywróci naturalny kolor
Szampon koloryzujący na siwe włosy - czy jest skuteczny?
Jaki kolor na siwe włosy? Nie farbuj! Przywróć naturalny kolor włosów
Jak zamaskować i zatuszować siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy? Sprawdź skuteczny płyn GR-7
Siwe włosy w młodym wieku - co robić? Preparat GR-7!
Siwe włosy co robić? Pytania i odpowiedzi.
Jak powstrzymac postepujące siwienie włosów?
Siwe włosy w młodym wieku? Problem, na który jest rozwiązanie
Zastanawiasz się, dlaczego Twoje włosy siwieją?
Siwienie włosów – problem, który da się rozwiązać w naturalny sposób!
Czy siwe włosy w młodym wieku to wyrok?
Preparat na siwe włosy GR-7. Obalamy niektóre mity!
Sposób na siwe włosy? Podpowiadamy kilka sprawdzonych metod
Co na siwe włosy? Koloryzacja, peruka? Mamy coś lepszego!
Co jest dobre na siwe włosy? Przeważają naturalne sposoby

Czy odsiwiacze są skuteczne?
Odsiwiacz dla mężczyzn: jak działa?
Rewolucyjny odsiwiacz do włosów dla mężczyzn